1У виставковій залі меморіального комплексу «Борцям за волю України», що у м. Стрию по вул. Олесницького,4 розгорнулася виставка «Сакральне мистецтво в бісері». Це унікальні роботи відтворені в бісері на ткацькому верстаті родини Благутів з смт. Журавно, що на Жидачівщині. 

Виставка у Стрию експонується при сприянні народного депутата України, голови Благодійного фонду «Добре серце» Олега Канівця. Протягом березня-травня стрияни та гості міста матимуть можливість милуватися рукотворними шедеврами релігійної тематики. Як розповіла директор краєзнавчого музею «Верховина» Галина Верес, це вперше у Стрию виставляються роботи такого плану. Родина Благутів унікальна сама по собі. Над картинами з бісеру працює пані Оксана, її чоловік Володимир, син Іван та донька Христина. Такий «сімейний підряд» вражає своєю любов’ю до мистецтва, згуртованістю та гармонією, яка панує в сім’ї. «Наразі офіційного, урочистого відкриття не було та як тільки потепліє, митці обіцяли приїхати та особисто презентувати свої роботи стриянам», - сказала Галина Верес. 

Майстриня Оксана Благута на своєму сайті ділиться сокровенним: «Я разом із своєю сім’єю відтворюю в бісері ікони та твори мистецтва. Це двостороннє плетіння, наче мозаїка, із щільно припасованих і скріплених ниткою один до одного різнокольорових бісерин, які відображають певний візерунок. Маємо на меті, щоб кожен, хто дивиться на наші роботи, збагатився духовно, пізнав істину прекрасного, відчув гармонію, любов і був милосердним стосовно інших. Маючи досить великий досвід у вишиванні хрестиком, вишиванні бісером та виготовленні картин з бісеру, знаю – надзвичайно велике, а можливо, і основне значення має вдало підібрана схема для виготовлення того чи іншого виробу. Тому для своїх робіт я розробляю схеми власноруч».

11111

Більше фото...

Прес-служба Благодійного фонду «Добре серце»

Сайт Олега Канівця

 

f

 

youtube