122 травня в Народному домі м. Стрия відбувся вечір пам’яті «Вічний, як народ» приурочений 151-й річниці перепоховання праху Т. Г. Шевченка. Організатори: Стрийський районний будинок дитячої та юнацької творчості при фінансовій підтримці Благодійного фонду Олена Канівця «Добре серце». 

Зі сцени лунало пророче Кобзареве слово у віршах, піснях, прозі. Гостем заходу був лідер гурту «Тінь сонця» Сергій Василюк. Музикант, автор-виконавець власних пісень, співак, який пропагує українську культуру, мріє про відродження славетної української минувшини та українського духу в кожному українцеві виконав шість пісень, одна з яких на слова Великого Кобзаря.

1Також відбулося нагородження переможців щорічного районного конкурсу Шевченківських читань, який проводить Будинок дитячої та юнацької творчості. Його провели головний спеціаліст з питань роботи загальноосвітніх навчальних закладів Руслана Юроца та представник Благодійного фонду Олега Канівця «Добре серце» Маркіян Олійник. У номінації «Інсценізація творів Тараса Шевченка» нагороджено літературний гурток Подорожненської ЗОШ І-ІІІ ст. за літературно-музичну композицію «Дитячі роки Тараса Шевченка», літературний гурток Гіренської ЗОШ І-ІІІ ст. за літературно-музичну композицію «Тарас-пастушок», літературний гурток Дашавської ЗОШ І-ІІІ ст. за літературно-музичну композицію «Жінки у житті Тараса Шевченка. У номінації «Краще читання творів Тараса Шевченка» відзначили: ученицю Лисятицької ЗОШ І-ІІІ ст. Калин Ольгу, ученицю Семигинівської ЗОШ І-ІІІ ст. Цимбалісту Юліанну, ученицю Дулібської школи-гімназії ім. Маркіяна Шашкевича Хоміцьку Марту, ученицю Угерської ЗОШ І-ІІІ ст. Лесюк Андріану, ученицю Станківської ЗОШ І-ІІІ ст. Васильчук Юлію, учня Миртюківської ЗОШ І-ІІІ ст. Литвина Володимира, ученицю Довгівської ЗОШ І-ІІ ст. Михальчак Лілію, ученицю Нижньостинавської ЗОШ І-ІІ ст. Лецюк Соломію, учнів Дашавської ЗОШ І-ІІІ ст. Тараса Павліва, Богдана Костіва, Богдана Бойко. У Номінації «Краще читання творів про Тараса Шевченка» перемогла учениця Стрілківської ЗОШ І-ІІІ ст. Роксолана Дайогла.

1Завершився вечір пам’яті ефектним виходом школярів із символічно запаленими свічками та покладанням квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку.

 

 

З історії перепоховання: Несподівана смерть Тараса Шевченка 10 березня 1861 року вразила не лише земляків поета, а і всіх, кому дороге було його ім'я. Друзі Кобзаря зібрали кошти, щоб поховати його в Петербурзі, а потім перевезти прах поета в Україну за його «Заповітом». 13 березня відбулося поховання поета в Петербурзі на Смоленському кладовищі. М. Лазаревський подав клопотання про перевезення праху Тараса Шевченка в Україну, і у квітні 1861 року було одержано цей дозвіл.

П'ятдесят вісім днів знаходився прах Т.Г.Шевченка в Петербурзі, а 8 травня 1861 року домовину з прахом Шевченка було викопано, перенесено через увесь Петербург до Московського (Миколаївського) вокзалу. Так починався останній шлях Кобзаря... Потім були Москва і Київ. З Тарасом прощалися студенти, поети, усі кияни... Була навіть думка, яку підтримували і родичі поета, поховати Т.Шевченка у Києві. Та Г. Честахівський відстоював заповіт про поховання Кобзаря в Канев.

20 травня 1861 року на пароплаві «Кременчук» з Києва понесли хвилі дніпровські прах Тараса до Канева. Дві доби домовина знаходилась в Успенському соборі, а 22 травня було відслужено в церкві панахиду, і прах Тараса Шевченка несли на Чернечу гору. «Винесли гроб, поклали на козацький віз, накрили червоною китайкою. Замість волів впрягся люд хрещений, і повезли діти свого батька, що повернувся з далекого краю до свого дому» - згадував Г. Честахівський. Туди ж перенесли дерев'яний хрест, який був встановлений на могилі. Чернеча гора ніколи не бачила такого людського потоку, що зібрався тут, щоб востаннє віддати свою шану Кобзареві. З того часу височить над Дніпром могила поета.

1 1 1 1 1

Більше фото...

Прес-служба Благодійного фонду «Добре серце»

Сайт Олега Канівця

 

f

 

youtube